یکی از روش‌های متداول برای کنترل تردد کارمندان در ادارات و سازمان‌های مختلف، استفاده از دستگاه حضور و غیاب است. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش آن در سراسر جهان، دستگاه‌های حضور و غیاب متنوعی ساخته شده است که هر کدام دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا شما را با ویژگی‌های مختلف انواع دستگاه‌های حضور و غیاب بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید متناسب با نیازی که دارید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید و به این سؤال پاسخ دهیم که چرا بهتر است دستگاه مورد نظر خود را از نمایندگی دستگاه حضور و غیاب معتبر خریداری کنید.

دستگاه حضور و غیاب چه کاربردی دارد؟

 استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید ساعات ورود و خروج پرسنل خود را ثبت کنید و حقوق آن‌ها را بر اساس ساعات کاریشان محاسبه کنید. در واقع دستگاه‌های حضور و غیاب با این هدف ساخته شدند که به مدیران کمک کنند تا بتوانند بر عملکرد کارکنانشان نظارت دقیق‌تری داشته باشند. بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب موجود در بازار علاوه بر ثبت ساعات ورود و خروج دارای قابلیت‌های مختلفی مانند ثبت تأخیر، ساعات مرخصی کارمندان و شیفت‌های کاری هستند.

جالب است بدانید که دستگاه‌های حضور و غیاب از دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تشکیل شده‌اند که شما می‌توانید اطلاعات مربوط به مدل‌های مختلف هر کدام از برندهای تولیدکننده دستگاه‌های حضور و غیاب را از طریق نمایندگی دستگاه حضور و غیاب مورد نظرتان دریافت کنید. امروزه استفاده از این دستگاه‌ها برای هر شرکتی ضروری است؛ مخصوصاً اگر تعداد کارمندان زیاد باشد زیرا در این صورت دیگر امکان کنترل رفت و آمد آن‌ها با استفاده از شیوه‌های قدیمی مانند ثبت ساعات ورود و خروج به شرکت در دفاتر حضور و غیاب وجود ندارد.

نمایندگی دستگاه حضور و غیاب

انواع دستگاه‌های حضور و غیاب

  • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی: همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است؛ برای استفاده از آن باید اثر انگشت کارمندان خود را در حافظه دستگاه ذخیره کنید. کارمندان در هنگام ورود و خروج از محل کار باید انگشت خود را بر روی دستگاه قرار دهند تا دستگاه بتواند ساعات حضور آن‌ها را ثبت کند. همان‌طور که می‌دانید اثر انگشت افراد با دیگر متفاوت است؛ بنابراین به هیچ وجه امکان تقلب با استفاده از این نوع دستگاه وجود ندارد. همچنین این دستگاه برای شرکت‌هایی با کارمندان زیاد نیز بسیار مناسب است زیرا با استفاده از آن می‌توان به سرعت اطلاعات ورود و خروج کارمندان را ثبت کرد.
  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره: نمایندگی دستگاه حضور و غیاب برندهای مختلف در سراسر کشور، این مدل دستگاه را نیز به فروش می‌رسانند بنابراین اگر شما علاقه‌مند به خرید یک دستگاه حضور و غیاب پیشرفته و مدرن هستید، می‌توانید این مدل دستگاه را خریداری کنید. روش کار دستگاه به این صورت است که با ثبت چهره افراد، در هنگام ورود و خروج کارمندان این سیستم با کمک الگوهایی که در حافظه‌اش وجود دارد چهره افراد مختلف را از یکدیگر تشخیص می‌دهد. از جمله مزایای این مدل دستگاه حضور و غیاب می‌توان به اطمینان از صحت اطلاعات ثبت شده، پایین بودن احتمال خطا در تشخیص افراد مختلف و سرعت بالای آن اشاره کرد. همچنین به دلیل عدم تماس با دستگاه امکان انتقال بیماری نیز وجود ندارد.
  • دستگاه حضور و غیاب کارتی: این مدل دستگاه حضور و غیاب هنوز هم یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌ها در سازمان‌های بزرگ است زیرا کارتی که برای ثبت حضور و غیاب کارمندان استفاده می‌شود را می‌توان به عنوان کارت شناسایی نیز استفاده کرد. اگر تعداد کارمندان یک سازمان زیاد باشد این امکان وجود دارد که از چندین دستگاه مختلف استفاده کنید تا از اتلاف وقت جلوگیری شود.

دلایل اهمیت خرید از نمایندگی دستگاه حضور و غیاب

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت خرید از نمایندگی دستگاه حضور و غیاب، اطمینان از اصل بودن کالای خریداری شده است. متأسفانه دستگاه‌های حضور و غیاب وارداتی تقلبی و بی‌کیفیت زیادی در بازار وجود دارد بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از هدر رفتن هزینه‌ای که برای خرید دستگاه در نظر دارید، به نمایندگی‌های معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید. نمایندگی‌های معتبر، دستگاه‌های حضور و غیاب را با تضمین اصل بودن کالا و ارائه ضمانت‌نامه به مشتری می‌فروشند بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکلی در عملکرد دستگاه می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که برای خرید دستگاه‌های حضور و غیاب نباید تنها ویژگی مورد توجه شما قیمت دستگاه باشد زیرا با خرید یک دستگاه با کیفیت دیگر نگرانی و دغدغه‌ای بابت هزینه نگهداری و تعمیر آن نخواهید داشت. برای اطلاع از آدرس و شماره تلفن نمایندگی‌های معتبر فروش دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توانید به وب‌سایت شرکت تولیدکننده یا واردکننده برند مورد نظرتان مراجعه کنید.

نمایندگی دستگاه حضور و غیاب

قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب

شاید بتوان گفت قیمت یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای خرید دستگاه‌های حضور و غیاب است زیرا بسیاری از مدیران بر این باورند که پرداخت هزینه زیاد برای دستگاه‌های حضور و غیاب ضرورتی ندارد و یک دستگاه ارزان قیمت نیز می‌تواند نیازهای شرکتشان را برآورده کند. در صورتی که خرید یک دستگاه بی‌کیفیت می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شود زیرا اطلاعات ثبت شده در آن‌ها از دقت کافی برخوردار نیستند. همچنین عمر مفید دستگاه‌های ارزان قیمت وارداتی بسیار پایین است و شما مجبورید دوباره برای خرید یک دستگاه حضور و غیاب دیگر هزینه کنید. اگر بودجه کمی برای خرید دستگاه حضور و غیاب دارید و تعداد پرسنل شما نسبتاً زیاد است به شما پیشنهاد می‌کنیم که از دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی استفاده کنید زیرا این دستگاه‌ها نسبت به سایر دستگاه‌های حضور و غیابی که با توجه به ویژگی‌های بیومتریک انسان مانند اثر انگشت کار می‌کنند، قیمت کمتری دارند.

سخن پایانی

 دستگاه‌های حضور و غیاب به مدیران شرکت‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند بر تردد کارمندانشان نظارت کافی داشته باشند همچنین می‌توان از اطلاعات ثبت شده در آن‌ها برای محاسبه حقوق کارمندان استفاده کرد زیرا امکان انتقال اطلاعات از دستگاه‌های حضور و غیاب به نرم‌افزارهای حسابداری و مالی وجود دارد. همچنین با توجه به تنوع دستگاه‌های حضور و غیاب موجود در بازار شما می‌توانید با توجه به تعداد کارمندان، قیمت دستگاه و … بهترین گزینه ممکن را از نمایندگی دستگاه حضور و غیاب در شهرتان را خریداری کنید.