در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی و کاربردهای آن آشنا کنیم. امروزه دیگر مثل زمان‌های گذشته افراد برای ثبت ورود و خروج خود در محل کار اقدام به نوشتن دستی ساعت ورود و خروج نمی‌کنند و از طریق نرم افزارهای حضور و غیاب این کار را انجام می‌دهند. در این مقاله سعی کرده‌ایم به تمامی مواردی که می‌تواند در قیمت این نرم افزارها تاثیری گذاشته و تغییری ایجاد کند اشاره کنیم. در ادامه با افق فراویژن همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

دستگاه‌های حضور و غیاب و عوامل مؤثر بر قیمت آن‌ها

در کل تعرفه‌های دستگاه‌های حضور غیاب ثابت نبوده و متفاوت است. اینکه شما این نرم افزارها را از چه شرکت‌هایی تهیه می‌کنید، نام برند آن، مدل آن، نوع آن، همه و همه در قیمت گذاری تأثیر گذار خواهند بود. به عنوان مثال برای درک بهتر قطعاً قیمت نرم افزار حضور و غیاب کارتی با نوع تشخیص چهره یکی نخواهد بود زیرا تشخیص چهره در نوع جدیدتری عرضه شده است و امکانات متفاوت ‌تری را دارا است. همچنین آگاه شدن از قیمت دستگاه کنترل تردد می‌تواند در خرید معقول‌تر شما را یاری کند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی

مزیت دستگاه حضور و غیاب کارتی

یکی از فوایدی که شامل نرم‌افزار حضور و غیاب کارتی بوده و روی قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی تأثیر می‌گذارد ثبت دقیق این دستگاه در هنگام ورود و خروج کارکنان است. این نکته بسیار مهم است که در هنگام ثبت ورود و خروج کارکنان تا حد امکان خطایی رخ ندهد زیرا در هنگام تسویه‌حساب این میزان خطاها در میزان حقوق تأثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این دیگر برای حسابرسی موارد حقوقی شرکت نیاز نیست که زمان زیادی صرف شود. و می‌توان در کم‌ترین زمان به امور حقوقی کارکنان رسیدگی کرد.

تفاوت دستگاه حضور و غیاب کارتی با سایر دستگاه‌های حضور و غیاب

در هنگام استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی به هر فردی یک کارت داده می‌شود که با استفاده از آن می‌تواند زمان ورود و خروج خود را ثبت کند. اما در نرم‌افزارهای اثرانگشتی فرد باید با گذاشتن انگشت خود روی سنسور ساعت خود را ثبت نماید و در نوع تشخیص چهره، دستگاه با شناسایی چهره هر شخص اطلاعات آن را دریافت کرده سپس شروع به ثبت زمان ورود و خروج آن شخص می‌کند. به همین علت می‌توان گفت قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی با دستگاه‌های دیگر متفاوت است.

 اغلب کارخانه‌ها برای ثبت کردن زمان ورود و خروج کارگران خود از نرم‌افزارهای کارتی استفاده می‌کنند زیرا استفاده از این نوع دستگاه مناسب‌تر خواهد بود اما در نوع اثرانگشت این امکان وجود دارد که به علت کار کردن زیاد کارگران دست‌هایشان آسیب‌دیده باشد یا اثرانگشت آن‌ها به خوبی نشان داده نشود و در هنگام ثبت کردن ورود و خروج خود به  وسیله‌ی این  نوع  دستگاه‌ها دچار مشکل شوند.

کاربردهای دستگاه حضور و غیاب

در این قسمت برای شما کاربردهای مهمی را که یک نرم‌افزار حضور و غیاب انجام می‌دهد آورده‌ایم و همچنین باید دانست که وجود این کاربردها در قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی و بقیه دستگاه‌ها بی‌تأثیر نخواهد بود. اکنون به مواردی که در زیر آمده است توجه نمایید.

  • داده‌ها که منظور همان اطلاعات هر شخصی است از طریق ترمینال به نرم‌افزار مرتبط انتقال داده می‌شود. این اطلاعات به‌وسیله نرم‌افزار می‌تواند به سیستم‌های حقوقی وصل شود.
  • دستگاه‌های حضور و غیاب امکان این را برای صاحبان کار به وجود می‌آورند که از طریق تلفن همراه کارکنان را نظارت کنند و حتی به محدوده و منطقه جغرافیایی آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
  • به دلیل آنلاین بودن می‌توان فهمید که چه افرادی در حال حاضر در شرکت حضور دارند.
  • به وجود آوردن برنامه زمان‌بندی برای هر کارمندی و فرستادن آن برنامه‌ها به گوشی افراد.
  • ثبت کردن زمان دقیق ورود و خروج هر شخص
  • بالا رفتن سرعت عمل به هنگام بررسی حقوق
  • کاهش خطای انسانی
  • استفاده نکردن از روش‌های سنتی
  • و غیره

چگونه استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی باعث بهبود شرکت‌ها خواهد شد؟

یکی از عواملی که بر قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی تأثیر می‌گذارد بالا رفتن سرعت در حسابرسی حقوقی خواهد بود. زیرا صاحبان کار دیگر نیازی به اتلاف وقت ندارند تا مدت‌زمان زیادی را صرف بررسی ورود و خروج افراد کنند تا بتوانند از این طریق به حقوق کارکنان دست یابند اما به راحتی دستگاه‌های حضور و غیاب این کار را انجام می‌دهند و صاحبان بیزینس این فرصت را خواهند داشت تا به کارهای مهم‌تری که منجر به بهبود اوضاع شرکت خواهد شد بپردازند.

 

قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی

خریداری از شرکت‌های معتبر

سعی کنید برای تهیه کردن دستگاه‌های حضور و غیاب از شرکت‌های معتبر خرید کنید. خیلی از شرکت‌ها هستند که ممکن است دستگاه‌های آن‌ها از عدم کیفیت برخوردار باشد و هزینه‌های بالایی را هم شامل شود. شما باید قبل از اقدام خرید حتماً شرکت‌های مناسب را شناسایی کرده و سعی کنید دستگاه‌هایی را خریداری کنید که دارای ضمانت باشند و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه قیمت بالا نشان‌دهنده کیفیت بسیار مرغوب نخواهد بود.

در این مقاله چه گفتیم

همان‌طور که در مقاله قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی گفته شد امروزه دیگر به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی افراد از روش‌های سنتی استفاده نمی‌کنند و سعی دارند همگام با تکنولوژی پیش بروند. اگر قصد دارید در کسب و کار خود موفق باشید باید سعی کنید روش‌های جدید را امتحان کنید و زمان خود را بیهوده اتلاف نکنید. در حال حاضر باوجود دستگاه‌های حضور و غیاب شما می‌توانید مدیریت کار خود را ساده‌تر کرده و دیگر زمان زیادی را برای حساب کردن امور مالی نگذارید.

در این مقاله ما در مورد دستگاه‌های حضور و غیاب و عوامل مؤثر بر قیمت‌ها، مزیت دستگاه حضور و غیاب کارتی، کاربردهای دستگاه حضور و غیاب، چگونگی استفاده از دستگاه‌ها برای بهبود شرکت‌ها، تفاوت دستگاه حضور و غیاب کارتی با سایر دستگاه‌های حضور و غیاب دیگر  صحبت کردیم. اکنون اگر صاحب کسب و کاری هستید می‌توانید از این دستگاه‌ها استفاده نمایید. هزینه دستگاه‌ها نیز همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد به عوامل مختلفی اعم از شرکت سازنده، نام برند، مدل دستگاه، نوع کارایی آن بستگی دارد. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما سودمند بوده باشد و بتوانید در صورت نیاز از این مطالب بهره‌مند شوید.