بدون شک مدیرانی هستند که علاوه بر زیبایی کیفیت را نیز سر لوحه کار خود قرار داده‌اند. این مدیران کسانی هستند که از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در کسب و کار خود استفاده می‌کنند. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره امنیت بسیار زیادی را در کسب و کارهای مختلف به وجود آورده است که بدون شک در بعضی از صنف‌ها کاربرد بیشتری داشته و برخی از مجموعه‌ها از آن کمتر استفاده می‌کنند. بدون شک شما می‌خواهید بدانید که قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چند است؟ این دستگاه چگونه دچار اشتباه نمی‌شود؟ آیا افراد می‌توانند آن را دور بزنند یا نه؟ برای بررسی کردن این سوال‌ها در این سری از مقالات افق فرا ویژن با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

زمانیکه دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره به وجود آمده بیشتر در سازمان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گرفت که دارای پرسنل زیادی بوده و مدیران می‌خواستند برای ورود و خروج این پرسنل با سرعت و دقت بیشتر از چنین دستگاهی استفاده کنند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این دستگاه‌ها نیز پیشرفته‌تر شدند. با گذشت زمان مفهوم منابع انسانی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. به همین علت نیاز به یک دستگاهی که بتواند تردد آنها را کنترل کند احساس می‌شد. عوامل مختلفی وجود دارد که تعیین کننده قیمت چنین دستگاهی می‌توانند باشند به همین علت در ادامه به چنین عواملی به صورت مختصر اشاره می‌کنیم.

·        ظرفیت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

یکی از عواملی که تعیین کننده اصلی قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است ظرفیت آن‌ها است. ظرفیت دستگاه به دو نوع عامل اصلی بر می‌گردد:

  • اولین عامل میزان ورود و خروج و به طور کل ترددهایی است که در این دستگاه تعیین می‌شود.
  • مورد دوم تعداد نفرات و پرسنلی است که اطلاعات آن‌ها در این دستگاه‌ها ثبت شده است.

معمولاً این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌شود چنین اطلاعاتی را از آن‌ها پاک کرد اما این دو عامل ذکر شده تعیین کننده ظرفیت یک دستگاه هستند و در نهایت قیمت این دستگاه‌ها را مشخص می‌کنند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

·        نوع ارتباط دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه‌ها معمولاً دارای ارتباط‌های مختلفی هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند اطلاعات را از طریق شبکه به منبع ارسال کنند یا به صورت بی‌سیم این کار را انجام دهند. نوع ارتباط دستگاه‌ها معمولاً بر‌اساس سلیقه شخصی افراد و نوع سازمان انتخاب می‌شود.

·        سرعت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

از عواملی که تاثیر مستقیم بر قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره دارد سرعت پردازش آن است. عاملی که سرعت پردازشی دستگاه‌ها را تعیین می‌کند سخت افزاری است‌ که دارد. هرچه این سخت‌افزار پیچیده‌تر باشد قیمت این دستگاه‌ها بیشتر می‌شود. هر چقدر که سرعت این دستگاه‌ها و به عبارت دیگر سخت افزار این دستگاه‌ها پایین‌تر و کم‌تر باشد با اختلال بیشتری مواجه می‌شود؛ به این معنا که امکان دارد به سختی ترددها را کنترل کند و یا گاها دچار مشکل شود.

نحوه کار دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

برای اکثر شما اتفاق افتاده است که در مجموعه‌ای فعالیت کنید که در آنجا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره وجود دارد و زمانیکه شما وارد محل کار می‌شوید مقابل این دستگاه قرار می‌گیرید و هنگام خروج مجدد در مقابل آن قرار می‌گیرید. این اتفاق در طول روز دوبار و قطعاً در هفته چندین بار اتفاق می‌افتد. شما فکر می‌کنید که تنها کاری که این دستگاه انجام می‌دهد ثبت کردن ورود و خروج شما است اما حتما با نحوه دقیق آن آشنا نیستید؛ به همین علت در ادامه مقاله قصد داریم نحوه کار دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را برای شما توضیح دهیم.

·        ثبت اولیه چهره شما

زمانیکه شما به عنوان کارمند جدید یک شرکت استخدام می‌شوید مسئول مربوطه از شما می‌خواهد که در مقابل این دستگاه بایستید و تصویر شما را در آن ذخیره می‌کند. این اولین قدم برای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است. یکی از قابلیت‌های ویژه این دستگاه این است که دارای الگوریتمی است که اگر شما موی بلند، ریش و حتی آرایش داشته باشید باز هم این دستگاه قادر است چهره شما را تشخیص دهد. زمانیکه شما در مقابل این دستگاه قرار می‌گیرید تا تصویر شما در آن ذخیره شود این دستگاه نقاط مشخصی از چهره شما را درون خود ذخیره می‌کند. این نقاط منحصر به فرد است یعنی در هر کس متفاوت است به همین علت حتی اگر شما تغییراتی در ظاهر خود داشته باشید باز هم این دستگاه قادر است تا چهره شما را شناسایی کند.

·        ثبت تصویر جدید و مقایسه کردن آن با تصویر قبلی

زمانیکه شما تصویر خود را در این دستگاه ثبت کردید و نقاط منحصر به فرد چهره شما برای آن شناخته شد حال هر زمان که وارد شرکت می‌شوید یا می‌خواهید از آن خارج شوید مقابل این دستگاه قرار می‌گیرید و با توجه به اطلاعاتی که از گذشته در آن ذخیره شده است اطلاعات شما در آن به روزرسانی می‌شود؛ به عبارت دیگر ورود و خروج شما در آن ثبت می‌شود. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با وجود اینکه با پیشرفته‌ترین اطلاعات و تکنولوژی به وجود آمده است اما کار کردن با آن بسیار ساده است و از شما به عنوان یک کارمند وقت خیلی زیادی نمی‌گیرد.

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

  • استفاده کردن از این دستگاه‌ها امنیت یک مجموعه را افزایش می‌دهد؛ به عنوان مثال شما یک داروخانه را فرض کنید با توجه به اینکه میزان ورود و خروج به داروخانه بسیار زیاد است به همین علت کنترل کردن چنین افرادی کار بسیار دشوار و حتی کار غیر ممکنی است. به همین علت با استفاده از این دستگاه در این محل به راحتی می‌توان ورود و خروج پرسنل را در آن کنترل کرد.
  • امکان دارد در بعضی از سازمان‌ها پرسنلی وجود داشته باشند که گاهاً چند دقیقه زودتر یا دیرتر از محل کار خارج می‌شوند به همین علت استفاده کردن از این دستگاه‌ها در محل کار باعث می‌شود تا تمام پرسنل با یک شیوه یکسان مورد کنترل قرار بگیرند.
  • این دستگاه‌ها به درستی چهره را تشخیص می‌دهند به همین علت میزان صحت و درستی اطلاعاتی که ثبت می‌کنند بسیار زیاد است.
  • این سیستم‌ها این امکان را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می‌دهند که با صرفه جویی کردن در هزینه و استفاده کردن از این وسیله‌ها به‌راحتی تردد پرسنل خود را کنترل کنند و لازم نباشد که وسایل جانبی برای انجام این کار تهیه کنند.